Miasto kupiło 10 tys. maseczek dla seniorów
access_time 2020-04-03 04:05:00
Magistrat zakupił pierwszą partię maseczek ochronnych. Otrzymają je za darmo, z dostawą do domu seniorzy, który ukończyli 70 lat. Dystrybucja rusza w najbliższy poniedziałek 6 kwietnia.

Miasto zakupiło pierwszą partię 10 tysięcy maseczek ochronnych, które są przeznaczone dla tarnowskich seniorów 70+. W najbliższy poniedziałek 6 kwietnia maseczki dotrą do Tarnowa i rozpocznie się ich dystrybucja do miejsc zamieszkania. W dystrybucji pomagać będą pracownicy socjalni, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz wolontariusze. Maseczki nadają się do kilkukrotnego wykorzystania po kilkuminutowym ich wypraniu w wodzie o temperaturze powyżej 70 stopni.

- Maseczki na pewno przydadzą się seniorom, którzy muszą wyjść z domu i apeluję o ich używanie – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Opinie na temat używania maseczek są różne, również te przekazywane oficjalnie, ale na pewno nikomu nie zaszkodzą. Nośmy je choćby po to, abyśmy zmniejszyli ryzyko zarażenia innych, jeżeli jesteśmy nosicielami wirusa, a nie mamy objawów. Seniorzy, którzy nie wychodzą mogą maseczki przekazać osobom, które się nimi opiekują.

Magistrat zamówił też drugą partię 10 tysięcy maseczek, które będą dystrybuowane w późniejszym terminie. Kolejne dostawy mają być zamawiane w miarę potrzeb.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A