W weekend policja wlepiła kilkadziesiąt mandatów. Będą też wnioski do sądu za łamanie zakazów w czasie epidemii
access_time 2020-04-06 19:27:00
Tarnowscy policjanci, wspierani przez mundurowych innych formacji, pilnowali w weekend przestrzegania przepisów wprowadzonych na czas epidemii.

W ciągu dwóch dni policja ujawniła kilkadziesiąt rażących naruszeń obowiązujących obostrzeń. 60 osób ukarano mandatami, wobec 5 zastosowano wnioski o ukaranie do sądu, a 9 osób pouczono.

Surowa kara czeka 19-latka z Pogórza Ciężkowickiego. Młody mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego audi i po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów uderzył w ogrodzenie. Okazało się, że 19-latek był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Tarnowska policja wszczęła postępowanie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Mężczyzna stracił też prawo jazdy. To jednak nie koniec jego kłopotów. Mundurowi szybko odkryli, że 19-latek był niedawno objęty izolacją domową z powodu koronawirusa. Zgodnie z nowymi przepisami, policja skierowała wniosek do powiatowego inspektora sanitarnego, by ten nałożył na zatrzymanego karę pieniężną w drodze decyzji administracyjnej. Za złamanie warunków kwarantanny mężczyźnie grozi do 30 tys. zł.

Kary nie uniknie też dwóch mieszkańców Podkarpacia, którzy przyjechali do jednego z tarnowskich komisów obejrzeć samochód. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi - kierowca w kwocie 500 złotych, natomiast jego kolega w wysokości 100 złotych.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A