Jeździł po kraju i okradał myjnie samochodowe. Straty sięgają ponad 100 tys. zł
access_time 2020-04-29 03:43:00
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa kradzieży z włamaniem do automatów na myjniach samochodowych, w którą zamieszany jest 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Śledczy udowodnili mu popełnienie 24 przestępstw na terenie sześciu województw, gdzie straty sięgają ponad 100 tysięcy złotych. Do jednego z włamań doszło na myjni samoobsługowej w Brzesku.

Przypomnijmy, w połowie stycznia tego roku, do brzeskiej jednostki wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do urządzenia zamontowanego przy jednej z myjni samoobsługowej w Brzesku. Analiza i weryfikacja zebranych na miejscu zdarzenia śladów oraz zabezpieczonego monitoringu doprowadziła policjantów do 28-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Na początku lutego został on zatrzymany i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Już wówczas śledczy przypuszczali, że to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 24 zarzutów kradzieży z włamaniem i jego usiłowania. Jak ustalili policjanci, 28-latek działał na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego a z procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

W sprawie tej zarzuty usłyszeli również 27-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który w 6 przypadkach działał wspólnie i w porozumieniu z 28-latkiem oraz 25-letnia kobieta, która jak się okazało współuczestniczyła we włamaniu w Brzesku.

Fot. KPP Brzesko

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A