Stracił panowanie nad kierownicą i ściął znaki drogowe na wysepce
access_time 2020-06-18 15:42:00
To mogło skończyć się tragicznie. 28-letni kierowca z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, wjechał na wysepkę i staranował znaki drogowe.

W środę po godz. 16. w miejscowości Uszew, w gminie Gnojnik, kierujący oplem astrą jadąc w kierunku Nowego Sącza stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę, ścinając dwa znaki drogowe. Na szczęście w tym momencie na przejściu nie było pieszych. Siedzący za kierownicą opla 28-latek był trzeźwy. Został ukarany mandatem, a na jego koncie pojawiły się punkty karne.

- Apelujemy do kierujących, aby dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypomina asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Fot. KPP W Brzesku

Komentarze...