Jechał jak szalony - 137 km/h w terenie zabudowanym!
access_time 2020-07-31 12:42:00
137 km/h na liczniku przy ograniczeniu do 50 km/h - z taką prędkością jechał przez Wolę Dębińską 39-latek. Niestety to nie jedyne znaczne przekroczenie prędkości w tym regionie. W ciągu ostatnich dwóch dni łącznie ukarano czterech kierowców.

W czwartkowe południe, 30 lipca, brzeska policja zatrzymała w Woli Dębińskiej 39-latka, który w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał aż 137 km/h. Mężczyzna oprócz mandatu i punktów karnych, stracił prawo jazdy. Będzie je mógł odzyskać dopiero po 3 miesiącach. 

To już kolejny kierowca "z ciężką nogą", który w ciągu ostatnich dni stracił prawo jazdy. Zaledwie dzień wcześniej policja namierzyła trzech piratów drogowych, którzy ograniczenia prędkości mieli w głębokim poważaniu. W środę przed godz. 20 drogówka zatrzymała w Uszwi kierowcę volkswagena passata, który jechał z prędkością 115 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje do 50 km/h. Nieco później, również w Uszwi, kierujący oplem 20-latek miał na liczniku 104 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 54 km/h. Natomiast tuż przed. godz. 21 laserowy miernik prędkości namierzył kierowcę toyoty, który pędził 108 km/h. - Na sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nałożyli mandaty karne i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące - mówi asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji. - Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, często niestety właśnie tych najbardziej tragicznych. Nie sposób trafić do świadomości kierowców, którzy mocniej naciskając na pedał gazu, beztrosko mkną, nie bacząc na to, że ich lekkomyślność może mieć opłakane skutki. Nie ma dnia, żeby policjanci brzeskiej drogówki nie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcy, który przekracza dopuszczalną prędkość - dodaje rzecznik.

Fot. KPP w Brzesku

Zdarza Ci się przekraczać dozwoloną prędkość?

Komentarze...