Druga edycja Pucharu Małopolski we wspinaczce sportowej rozegrana
access_time 2020-09-28 09:53:00
W sobotę 26 września na ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się druga edycja Pucharu Małopolski 2020 we wspinaczce sportowej dzieci i młodzieży w konkurencji na czas.

Organizatorką i inicjatorką pucharu jest utytułowana zawodniczka Edyta Ropek, prezes Klubu Sportowego Sportiva z Tarnowa. Na Puchar Małopolski składa się pięć edycji zawodów, rozgrywanych w trzech konkurencjach wspinaczki: na czas, bouldering i prowadzenie. Zawody organizowane były przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Dopisali również sponsorzy: Decathlon Tarnów i Good Snack. Partnerami zawodów byli Polski Związek Alpinizmu, Klub Uczelniany AZS PWSZ Tarnów oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Zawody odbyły się bez obecności publiczności.  

W tarnowskiej edycji pucharu wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczestników z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach wiekowych: krasnali, dzieci młodszych, dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Rywalizacja w młodszych kategoriach odbywała się w tzw. formacie klasyczny czasówek, zaś najstarsi zawodnicy z kategorii junior młodszy startowali w tzw. formacie rekordu na ściance do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas.  

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: w kategorii krasnali Franciszek Luby z Avatar Kraków i Gabrysia Starzec z KS Sportiva Tarnów, w kategorii dzieci młodszych Franciszek Pipek z KW Boulder Zone Nowy Sącz i Elena Alcer z Avatar Kraków, w kategorii dzieci Jakub Smoszna z UKS Lider Siercza i Aleksandra Kopcińska z Avatar Kraków, w kategorii młodzików Eryk Nawój z KS Sportiva Tarnów i Anna Wiejaczka z MKS Pałac Młodzieży Tarnów, w najtrudniejszej kategorii juniorów młodszych zwyciężyli reprezentanci gospodarzy Oskar Szalecki i Alicja Nowak – KS Sportiva Tarnów. 

Fot. Arkadiusz Kamiński

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A