Pocisk artyleryjski w kopalni kruszywa w Rudce. Dobrze zachowany niewybuch leżał na dnie stawu
access_time 2020-10-13 13:22:00
Pracownik kopalni kruszywa w Rudce natknął się w na dobrze zachowany pocisk artyleryjski, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuch tkwił na dnie stawu i został wyłowiony podczas wydobywania żwiru.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas prac przy wydobywaniu żwiru. - Pracownik obsługujący pogłębiarkę wykopał z dnia stawu dobrze zachowany pocisk. Powiadomił o niebezpiecznym znalezisku tarnowską policję. Na miejsce zostali skierowani policjanci nieetatowej grupy realizacyjnej. Potwierdzili, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kalibru 50 mm długości około 150 mm wraz z zapalnikiem. Niewybuch znajdował się na elementach platformy wydobywczej - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Jak dodaje rzecznik, w pobliżu kopalni nie ma zabudowań mieszkalnych, nie było więc konieczności przeprowadzenia ewakuacji. - Pracownicy zakończyli w tym dniu pracę, a policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia patrolu rozminowania 21 Batalionu z Rzeszowa - mówi asp. sztab. paweł Klimek.

Dziś przed południem saperzy usunęli zagrożenie. Pocisk został wywieziony z terenu Rudki na poligon wojskowy, gdzie został zdetonowany.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A