Zakupy online czy offline?
access_time 2020-10-26 09:59:00
Co wybrać, zakupy przez Internet czy w sklepie stacjonarnym? Coraz częściej to pytanie pojawia się w głowach konsumentów. Dotyczy ono szczególnie tych osób, które jeszcze do niedawna wybierały wyjście do sklepu, ale z uwagi na sytuację na świecie, zostały niejako zmuszone do tego, aby poznać możliwości zakupów przez Internet. Warto poznać wady i zalety obu rozwiązań i samodzielnie zdecydować, co jest dla nas najlepsze.

Kupowanie przez Internet - dlaczego warto?

Już od wielu lat można zauważyć tendencję wzrostową, jeśli mowa o popularności zakupów przez Internet. Ten fakt prawie nikogo nie dziwi, w końcu spora część naszego życia dzieje się właśnie w Internecie. Coraz więcej osób w codziennej pracy wykorzystuje komputer i bez niego nie jest w stanie rzetelnie wykonywać swoich czynności. Poprzez Internet kontaktujemy się też z bliskimi i korzystamy z różnych form rozrywki, jakie on oferuje. Sklepy, choć w wielu przypadkach funkcjonują też stacjonarnie, stawiają na rozwój w zakresie zakupów online. Powstają skrojone na miarę potrzeb konsumentów intuicyjne strony zakupowe, na których już po kilku kliknięciach można stać się posiadaczem danej rzeczy.

Nabywanie produktów przez Internet ma tę przewagę nad sklepami stacjonarnymi, że umożliwia szybki zakup. Nie trzeba przygotowywać się do wyjścia, tracić czas na dojazd i weryfikować, czy dany sklep w określonych godzinach jest czynny czy nie. Zakupów online można dokonać o każdej porze dnia, wystarczy tylko dostęp do Internetu. Kolejnym plusem nabywania rzeczy w ten sposób jest to, że często są one tańsze. Sklepy online konkurują ze sobą, tworząc coraz to ciekawsze i bardziej atrakcyjne promocje. Niższa cena w Internecie dotyczy różnego rodzaju produktów m.in. książek, artykułów do domu, sprzętów i kosmetyków.

Zakupy online są też polecane z tego względu, że konsument przed nabyciem produktu może po pierwsze łatwo sprawdzić, w jakim sklepie jest on najtańszy. Ponadto ma możliwość przejrzenia opinii innych konsumentów i zweryfikowania, czy np. dany sprzęt w rzeczywistości jest tak dobry, jak zapewnia o tym producent. W Internecie można też znaleźć rzetelne zestawienia różnych produktów wraz z cennymi wskazówkami - https://najlepszerankingi.pl.

Wady zakupów online

Można wskazać kilka minusów związanych z zamawianiem produktów przez Internet, Jednym z nich jest to, że na przesyłkę trzeba czekać minimum jeden dzień, a zwykle dłużej. Ponadto czasami trzeba ponosić dodatkowe koszty związane z wysyłką paczki. Nierzadko jednak dostawa np. od danej kwoty jest darmowa. Jeśli produkt nie spodoba nam się na żywo, trzeba go odesłać, choć część sklepów np. z ubraniami, daje możliwość zwrotu w punktach stacjonarnych. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią pakować zakupów i ich wysyłać.

Zakupy offline - zalety i wady

Zakupy offline najczęściej dotyczą nabywania produktów spożywczych i tych do prowadzenia domu. Wciąż jednak sporo konsumentów kupuje stacjonarnie ubrania czy sprzęty, Wynika to na pewno z chęci sprawdzenia, jak produkt wygląda w rzeczywistości. Zdjęcia w Internecie nie zawsze oddają to w całości. Zakupy stacjonarne mają też tę przewagę, że po zakupie produkt od razu jest w naszym posiadaniu (nie trzeba czekać na jego wysyłkę i dostawę).

Minusy wynikające z zakupów stacjonarnych można wykazać na podstawie przeciwieństwa do zalet zakupów online. Dla jednych osób będzie to wyższa cena, dla innych mniejszy wybór produktów i konieczność wychodzenia z domu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A