Wypadek z maszyną rolniczą w Dąbrówce Tuchowskiej. Ciągnik przygniótł 70-latka
access_time 2020-10-27 13:35:00
Chwile grozy przeżył 70-letni mieszkaniec Dąbrówki Tuchowskiej, który podczas naprawy uszkodzonego koła, został przygnieciony przez traktor.

Z ustaleń policji wynika, że starszy mężczyzna jechał traktorem z przyczepą, gdy nagle stwierdził, że jedno z kół jest uszkodzone. Zatrzymał więc pojazd i ochoczo zabrał się do pracy. - Niestety nie zabezpieczył właściwie pojazdu i obciążonej przyczepy. Gdy znalazł się pomiędzy zestawem, ten niespodziewanie stoczył się na nierówności terenu i przycisnął staruszka, uniemożliwiając mu wydostanie się z pułapki - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. - Służby, które przybyły na miejsce szybko uwolniły wystraszonego kierowcę, który został zakleszczony na szczęście jedynie swoją koszulą do elementów traktora. Mężczyzna praktycznie bez najmniejszych obrażeń został uwolniony, a o jakim szczęściu może mówić, wie zapewne jedynie on sam - dodaje rzecznik.

Policja ponawia apel do rolników o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. - Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych. Pośpiech i brak ostrożności mogą doprowadzić do tragicznego wypadku - ostrzega policjant.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A