Zwycięstwo szczypiornistów Grupy Azoty SPR II po karnych
access_time 2020-11-16 05:14:00
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn, drużyna Grupa Azoty SPR II Tarnów podejmowała we własnej hali zajmującą drugie miejsce w ligowej tabeli, HLB Buskowiankę.

Całe spotkanie było niezwykle wyrównane. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gości 11:13. Druga część meczu wyglądała podobnie. Końcówka była prawdziwą próbą nerwów, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Padała bramka za bramką, a na minutę przed końcem na tablicy widniał remis 25:25. W ostatniej minucie po celnym strzale Mroza tarnowianie objęli prowadzenie i byli bardzo blisko wygrania tego meczu. Jednak w ostatnich sekundach szczypiorniści Buskowianki przeprowadzili akcję, którą na bramkę zamienił Dariusz Kubisztal doprowadzając tym samym do remisu. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Lepsi w tym elemencie okazali się gospodarze, którzy strzelili 3 bramki tracąc tylko 2 i tym samym dopisali do swojego dorobku 2 punkty.

Grupa Azoty SPR II Tarnów – HLB Buskowianka 26:26 (11:13) karne (3:2)

Grupa Azoty SPR II Tarnów: Mróz 7, Klamrzyński 6, Sikora 3, Wątroba 3, Wajda 3, Kwarciński 2, Mądel 1, Hoim 1