Utrudnienia w Lisiej Górze. Tir utknął na rondzie
access_time 2020-11-19 09:20:00
Spore utrudnienia czekały dziś rano na kierowców w Lisiej Górze. Kierowca ciężarówki tak niefortunnie wjechał na rondo, że ponad 18-metrowy zestaw ciągnika siodłowego mocno przechylił się, grożąc przewróceniem.

Kierowca ciężarówki z województwa łódzkiego na ponad dwie godziny zablokował drogę krajową nr 73 z Kielc do Tarnowa i wojewódzką 984 do Mielca. - Niewłaściwie wykonany manewr skrętu na wąskim rondzie mógł spowodować przewrócenie naczepy z kilkunastotonowym ładunkiem. Policjanci starali się udrożnić przejazd i organizowali objazdy dla samochodów osobowych drogami lokalnymi. Kierowcy ciężarówek musieli jednak czekać na usunięcie zawalidrogi. Mocno przechylona naczepa została prawidłowo ustawiona przy pomocy specjalistycznego ciężkiego sprzętu i kierowca mógł kontynuować dalszą jazdę - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Za spowodowanie wykroczenia w ruchu drogowym kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym. Ruch w tym miejscu został całkowicie przywrócony po godzinie 10.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...