Poszukiwał go sąd. Wpadł, bo nie założył maseczki
access_time 2020-11-25 12:24:00
35-latek nie zasłonił ust i nosa, więc wylegitymowali go policjanci. Przy okazji wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary aresztu. Pechowy mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej z ulicy trafił wprost do Zakładu Karnego w Tarnowie. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa w miejscu publicznym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (24 listopada) po godz. 8 rano, na terenie Dąbrowy Tarnowskiej. Policjanci patrolujący ulicę Piłsudskiego zwrócili uwagę na mężczyznę, który maseczkę ochronną miał zsuniętą na brodę. Mundurowi upomnieli go, by prawidłowo zasłonił usta i nos i jednocześnie zaczęli go legitymować. Gdy sprawdzili jego dane w policyjnych bazach, okazało się, że 35–latek od kilku tygodni jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej do odbycia kary.

Mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej najpierw został ukarany mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa w miejscu publicznym, a następnie zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego w Tarnowie. - Z tytułu popełnionego przestępstwa (art. 224§2 kk.) tj. zmuszanie policjantów do zaniechania wykonywanych czynności służbowych poprzez groźby bezprawne lub przemoc 35-latek ma odbyć karę 3 miesięcy pozbawienia wolności - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Komentarze...