Wyjeżdżając z posesji potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę
access_time 2021-01-15 12:55:00
69-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak została potrącona przez kierowcę BMW.

Do wypadku doszło w czwartek w samo południe na drodze K 1337 w Przybysławicach. Na jadącą prawidłowo drogą od Sikorzyc w kierunku miejscowości Zdrochec rowerzystkę najechało BMW. - Do potrącenia doszło w chwili kiedy wyjeżdżający samochodem z posesji mężczyzna, podczas manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce - relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji.

69-letnia kobieta upadła na jezdnię i z podejrzeniem urazu barku została przewieziona do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Jak wykazały badania alkomatem, zarówno rowerzystka, jak i kierowca byli trzeźwi.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności na drodze. - Mijający tydzień przyniósł obfite opady śniegu i drastyczne pogorszenie warunków w ruchu komunikacyjnym. Prosimy zatem kierowców jak i pieszych o zwiększenie czujności, dokładne odśnieżanie pojazdów przed wyruszeniem w trasę, ograniczenie prędkości i zwiększenie odstępu między pojazdami - apeluje policjantka.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A