59-letni kierowca pił wódkę w trakcie jazdy. Tłumaczył, że było mu zimno i chciał się rozgrzać
access_time 2021-01-22 10:30:00
Ponad 2 promile alkoholu miał 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który został zatrzymany w Dębnie przez policjanta po służbie. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i stwarzał realne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w miejscowości Dębno. Przejeżdżający tamtędy prywatnym samochodem funkcjonariusz oddziału prewencji w Krakowie, zauważył podejrzanie poruszający się pojazd. Kierowca toyoty rav 4 jechał całą szerokością jezdni i często zjeżdżał na pobocze. - Kiedy w pewnym momencie kierujący zatrzymał się na poboczu, funkcjonariusz zatrzymał swój samochód i podszedł do niego, aby zapytać się czy nie potrzebuje pomocy i co było powodem jazdy zygzakiem. Gdy policjant wyczuł od kierującego alkohol, był pewien, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pijany, dlatego też odebrał mu kluczyki od pojazdu oraz niezwłocznie poinformował o zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który na miejsce skierował umundurowanych funkcjonariuszy - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. - Mężczyzna próbował tłumaczyć się policjantom, że gdy wracał do domu zrobiło się mu zimno i chcąc się ogrzać, kupił wódkę, którą następnie zaczął pić w trakcie prowadzenia pojazdu - dodaje rzecznik.

Mężczyzna musi się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami karnymi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do  2 lat.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A