Nieszczęśliwy amant wyznał dziewczynie miłość, bazgrząc po cmentarnych kapliczkach. Grozi mu więzienie
access_time 2021-03-30 08:57:00
Miłosne rozczarowanie było powodem dewastacji na cmentarzu tzw. cholerycznym w Odporyszowie. 20-latek dał upust swoim emocjom malując sprayem kapliczki z zabytkowymi rzeźbami. Grozi mu za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w styczniu. - Wieczorem wzburzony 20-latek pojawił się w nazwanym przez tubylców „Lasku Siedmiu Boleści” i przy użyciu farb pobazgrał napisami i obraźliwymi epitetami sześć z siedmiu kapliczek, kryjących płaskorzeźby Jana Wnęka – artysty rzeźbiarza i wizjonera, tworzącego w XIX wieku w Odporyszowie, którego imię nosi dzisiaj tamtejsza szkoła podstawowa. Sprawa bezmyślnej dewastacji została zgłoszona przez opiekującego się terenem proboszcza miejscowej parafii, policjantom z Żabna - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjanci analizując treść napisów namierzyli sprawcę. Okazał się nim 20-latek, który wkrótce po tym jak zniszczył kapliczki, wyjechał za granicę. Mundurowi musieli więc poczekać z postawieniem zarzutów do czasu aż mężczyzna wróci do kraju. - 20-latek do wszystkiego się przyznał i podał motywy jakie nim kierowały. Stwierdził, że jego zachowanie było skutkiem złości, jaka go ogarnęła po zerwaniu związku przez jego byłą już dzisiaj dziewczynę. Przyznał, że postąpił źle i obiecał, że naprawi wyrządzone szkody - informuje rzecznik.

Funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi zarzuty niszczenia mienia, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A