VIII Mistrzostwa Małopolski w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
access_time 2021-06-07 09:25:00W zawodach zorganizowanych przez Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie, wystartowało ponad trzydzieści zespołów z różnych stron kraju. Poniżej publikujemy wyniki rywalizacji.
Powożenie zaprzęgami konnymi:
Małe konie – pary:
1. Piotr Tełtyczka, Tadeusz Zygadło - konie Forsa (hc), Jarsa (hc)
2. Łukasz Panek, Krystyna Kądzielawa - konie Irys (kuc), Hasan Anwele (kuc)
3. Tadeusz Zygadło , Piotr Tełyczka - konie Bajus (hc) Szeląg (hc)
Duże konie – pary:
1. Wojciech Gajda, Piotr Gajda - konie Siglavy Capriola Szigony (lip), Fecske (lip)
2. Maciej Gąsienica-Sieczka, Magdalena Gąsienica-Sieczka/Krzysztof Nosal – konie Madras (śl), Brylant (śl)
3. Andrzej Chotarski, Tomasz Pożdał – konie Dartel (KWPN), Szkuner (m)
Duże konie – single:
1. Damian Szeleść, Karolina Sondej - Misia (śl)
2. Łukasz Leńczyk, Damian Kondrat - La Paz (śl)
3. Magdalena Olszok, Kaja Klama - Dumka (śl)
Ujeżdżenie:
Małe konie – pary:
1. Łukasz Panek, Krystyna Kądzielawa - konie Irys (kuc), Hasan Anwele (kuc)
1. Piotr Tełtyczka, Tadeusz Zygadło - konie Forsa (hc), Jarsa (hc)
3. Tadeusz Zygadło , Piotr Tełyczka - konie Bajus (hc) Szeląg (hc)
Duże konie – pary:
1. Maciej Gąsienica-Sieczka, Magdalena Gąsienica-Sieczka– konie Madras (śl), Brylant (śl)
2. Wojciech Gajda, Piotr Gajda - konie Siglavy Capriola Szigony (lip), Fecske (lip)
3. Andrzej Chotarski, Tomasz Pożdał – konie Dartel (KWPN), Szkuner (m)
Duże konie – single:
1. Damian Szeleść, Karolina Sondej - Misia (śl)
2. Łukasz Leńczyk, Damian Kondrat - La Paz (śl)
3. Paweł Pełka, Krysian Nocoń - Fenomen BF (śl)
Maraton kombinowany:
Małe konie – pary:
1. Piotr Tełtyczka, Tadeusz Zygadło - konie Forsa (hc), Jarsa (hc)
2. Tadeusz Zygadło , Piotr Tełyczka - konie Bajus (hc) Szeląg (hc)
3. Łukasz Panek, Krystyna Kądzielawa - konie Irys (kuc), Hasan Anwele (kuc)
Duże konie – pary:
1. Wojciech Gajda, Piotr Gajda - konie Siglavy Capriola Szigony (lip), Fecske (lip)
2. Andrzej Chotarski, Tomasz Pożdał - konie Dartel (KWPN), Szkuner (m)
3. Zbigniew Bała, Tomasz Pożdał - konie Melisa (m), Estera (m)
Duże konie – single:
1. Krzysztof Szymczyk, Dorota Szymczyk - Zarzuela (t. szlach.)
2. Damian Szeleść, Karolina Sondej - Misia (śl)
3. Jacek Pożdał, Tomasz Pożdał - Jawor (m)
Amatorski konkurs zręczności powożenia
Małe konie – pary:
1. Mariusz Łazarz, Jakub Łazarz - konie Nilo (kn), Negat (kn)
2. Arkadiusz Bujak, Dawid Bujak - konie Wabik (kuc), Łatek (kuc)
Duże konie – pary:
1. Dawid Bujak, Arkadiusz Bujak - konie Haidi (sp), Hawajka (sp)
2. Czesław Trzos, Paulina Gądek - konie Portos (sp), Respekt (sp)
3. Kowalik Rafał, Kowalik Józef - konie Kratka (sp), Piękna (sp)
Duże konie – single:
1. Zbigniew Sztyler, Klaudia Sztyler - Astor (śl)
2. Dariusz Bil, Patrycja Kołpa - Struna (t. szlach)
Sędzia Główny: Zenon Podstawski
Gospodarz Toru: Andrzej Goraus
Kolejna plenerowa impreza w stadninie koni w Klikowej już za tydzień, w niedzielę 13 czerwca. Tym razem będzie to XX Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej "Szlakiem Konia Huculskiego". Natomiast w dniach 19-20 czerwca organizatorzy zapraszają na Święto Konia Małopolskiego - XIV Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej. Patronat medialny nad wydarzeniami objął portal tarnow.net.pl.
Fot. Tomasz Schenk