O krok od tragedii. 81-letni kierowca wjechał na tory tuż przed pociągiem
access_time 2021-06-28 10:22:00
Do groźnego zdarzenia doszło w Łowczówku. 81-letni kierowca peugeota zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy. Szczęśliwie zakończyło się jedynie na rozbitym samochodzie i mandacie karnym.

O dużym szczęściu może mówić 81-letni mieszkaniec Tarnowa, który uniknął śmierci pod kołami pociągu w Łowczówku. W piątek po godzinie 11 mężczyzna jechał swoim peugeotem przez wieś. Zbliżając się do niestrzeżonego przejazdu kolejowego, zignorował czerwone światło i wjechał na tory kolejowe. Jego auto zostało kompletnie zniszczone, ale jemu samemu nic się nie stało. - Lokomotywa uderzyła w tylną prawą część samochodu osobowego, niszcząc całkowicie przestrzeń bagażnika - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Ruch pociągów został wstrzymany na półtorej godziny. Policjanci ukarali nieostrożnego kierowcę mandatem karnym i dopisali do jego konta kolejne punkty karne. - Rozpoczęły się wakacje, a tarnowscy policjanci włączyli się w akcję Polskich Kolei Państwowych pn. „Szlaban na ryzyko”. Pamiętajmy, że wjeżdżając samochodem na niestrzeżone przejazdy kolejowe, zawsze podejmujemy ryzyko kolizji z nadjeżdżającym pociągiem. Bądźmy ostrożni, zwłaszcza w tego typu newralgicznych punktach drogowych - przypomina rzecznik.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A