Kolejny ogromny niewybuch w Bobrownikach Wielkich
access_time 2021-07-02 10:17:00
Potężny pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy z czasów I wojny światowej wykopał operator koparki pracujący w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich (gmina Żabno). To już kolejny tego typu niewybuch znaleziony w tym miejscu w ostatnim czasie.

Podczas prac prowadzonych na terenie kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich, operator dużej koparki wykopał ogromny niewybuch. O niebezpiecznym znalezisku powiadomił dyżurnego tarnowskiej policji. Na miejsce skierowano policyjny zespół minersko-pirotechniczny i saperów z Rzeszowa. Niewybuch został określony jako pocisk artyleryjski Skoda od armatohaubicy, o kalibrze 305 milimetrów i długości 115 cm, pochodzący z czasów I wojny światowej. - Z uwagi na to, że  w pobliżu nie było żadnych zabudowań, nie doszło do ewakuacji ludzi i domostw, ale praca na żwirowni w tym dniu została przerwana. Na drugi dzień patrol rzeszowskich saperów zabezpieczył pocisk. Został on wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

To już trzeci tego typu niewybuch znaleziony w tym miejscu w ostatnim czasie i w identycznej sytuacji. Poprzednie wykopano pod koniec sierpnia ubiegłego roku i w maju tego roku. - W dalszym ciągu przypominamy o właściwym postępowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów, których nie dotykamy, nie ruszamy ani nie przenosimy na własną rękę. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia, a następnie powiadomić policję - apeluje rzecznik policji.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A