Jak wybrać akcesoria do przyczep kempingowych i zaplanować wyjazd?
access_time 2021-07-08 09:50:00
Marzy Ci się rodzinny wyjazd na wakacje kamperem lub przyczepą kempingową? A może planujesz letni wypad ze znajomymi, który pozwoli Ci odpocząć od codziennych obowiązków, zwiedzić ciekawe zakątki i relaksować się w otoczeniu pięknych krajobrazów? Taka wyprawa wymaga odpowiedniego planu oraz zgromadzenia ekwipunku przydatnego w drodze. Jak się przygotować? Podpowiadamy!

Pamiętaj o wyposażeniu przyczepy

Długa podróż wymaga odpowiedniego wyposażenia przyczepy, aby przystosować ją do wygodnego mieszkania w czasie podróży.  Komfortowe miejsca do spania, wyposażenie kuchni i łazienki to podstawa, aby po drodze wszyscy pasażerowie czuli się swobodnie i mieli zagwarantowane warunki do wypoczynku. Profesjonalne akcesoria do przyczep kempingowych pozwolą planować nawet długie wypady. Niezbędne będą naczynia i sztućce, grill, lodówka turystyczna, niewielki wentylator stołowy, torba termiczna, parasol słoneczny, leżaki, składane krzesła.

Przygotuj plan podróży

To najważniejsza i jedna z najprzyjemniejszych części planowania całej wyprawy. Zanim wyruszysz w trasę, opracuj przybliżoną trasę przejazdu. Oczywiście po drodze możecie ją nieco urozmaicać, gdy w okolicy natraficie na interesujące miejsca. Jednak wcześniejsze przygotowania pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Niestety nie na wszystkich stacjach benzynowych czy parkingach można zatrzymać się przyczepą kempingową na dłużej. Wybierz więc przybliżone miejsca przejazdów, tankowania i przestojów. Zaplanuj odcinki, które nie wymagają opłat za przejazdy autostradami. Gdy planujesz wypad za granicę, zapoznaj się z miejscowymi przepisami i ograniczeniami prędkości. Przydatne będą wszelkiego typu poradniki i przewodniki wydawane przez organizacje caravaningowe oraz turystyczne.

Zgromadź odpowiednie zaopatrzenie

Pamiętaj, aby wcześniej pomyśleć o zaopatrzeniu w wodę i żywność. Oczywiście wiele zależy od tego, gdzie będziecie się zatrzymywać. Ceny na kempingach są jednak wysokie, dlatego warto zabrać ze sobą pewne zapasy. Gdy wyjeżdżasz z dziećmi, pamiętaj o książeczkach, kredkach, grach planszowych i innych akcesoriach, które urozmaicą im czas w razie niepogody. Szeroki wybór przydatnych akcesoriów znajdziesz w sieci sklepów Action. Kupisz tutaj zarówno wyposażenie grillowe czy naczynia kuchenne, jak i ręczniki plażowe, parasole słoneczne, składane leżaki i inne akcesoria, które są przydatne podczas letnich wyjazdów.

Pomyśl o atrakcjach po drodze

Poszukaj ciekawych atrakcji, które chcecie odwiedzić podczas wyjazdu. W czasie rodzinnych wakacji warto zaplanować mniej intensywny czas. Codzienne zwiedzanie możecie urozmaicić wizytą w parku rozrywki, zoo czy innym miejscu oferującym atrakcje dla najmłodszych. Wypoczynek na plaży, nad jeziorem lub podczas spacerów po malowniczych okolicach pozwoli wszystkim zrelaksować się i odetchnąć od codziennego pośpiechu.

Wybierz pole kempingowe

Zbierz szczegółowe informacje o polach kempingowych, które znajdą się na trasie Twojej podróży. Zwróć uwagę na ich wyposażenie, dostęp do wody, łazienek, energii elektrycznej oraz ofertę handlową.

Zweryfikuj sprzęt

Przed wyjazdem przyczepa kempingowa lub kamper powinny przejść szczegółowy przegląd techniczny. Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu zawieszenia i silnika, układu hamulcowego oraz instalacji (w tym także wodnej). Dzięki temu awaria nie popsuje planów beztroskiego zwiedzania, odpoczynku i wakacyjnej zabawy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A