Materiały wybuchowe w dąbrowskim mieszkaniu. Zatrzymano 52-latka
access_time 2021-10-15 12:39:00
Dąbrowscy policjanci w jednym z mieszkań osiedlowego bloku zabezpieczyli materiał wybuchowy i substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji ładunków wybuchowych. Zatrzymany to 52-letni mężczyzna. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy w Dąbrowie Tarnowskiej wkroczyli do mieszkania 52-latka w środę. Wcześniej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna może posiadać materiały wybuchowe. W trakcie przeszukania okazało się, że informator miał rację. Na miejsce wysłano pirotechników Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, którzy zabezpieczyli do badań laboratoryjnych słoiki i plastikowe butelki wypełnione podejrzanymi substancjami. - Wśród znalezionych substancji zidentyfikowali m.in. materiał wybuchowy oraz substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej z dąbrowskiej jednostki i z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili oględziny mieszkania. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców - przekazała asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

52-latek został zatrzymany, a wczoraj (14 października) usłyszał zarzut posiadania materiałów wybuchowych, które mogą zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

ac / fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821