Śmiertelny wypadek pod Bochnią. Bus przewożący niepełnoprawnych zderzył się z ciągnikiem rolniczym
access_time 2021-10-19 10:48:00
Jedna osoba zginęła, 14 zostało rannych w wypadku, do którego doszło we wtorek rano w miejscowości Ujazd (powiat bocheński).

Dziś po godzinie 8 rano w miejscowości Ujazd, na łuku drogi powiatowej Trzciana - Kamionna doszło do zderzenia busa z ciągnikiem rolniczym. Busem przewożeni byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie - w większości osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które podróżowały z opiekunką. W wypadku rannych zostało 14 osób, jedna zginęła. Kierujący traktorem nie odniósł obrażeń. Wszyscy poszkodowani, w tym dwie osoby w stanie ciężkim, trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Krakowie i Limanowej. Podopiecznym ŚDS-u zapewniona została pomoc psychologiczna.

Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR. W akcji ratowniczej uczestniczyły też 4  Zespoły Ratownictwa Medycznego i 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Droga była zablokowana przez kilka godzin, policja wyznaczyła objazdy. Na polecenie wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, na miejsce udał się II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

ac / fot. archiwum MUW

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821