O włos od tragedii. 13-letni rowerzysta chciał ominąć psa i wjechał w ciężarówkę
access_time 2021-10-20 10:22:00
O niebywałym szczęściu może mówić 13-letni chłopiec, który rowerem wjechał w naczepę ciężarówki. Jak twierdził, próbował ominąć psa, który nagle wybiegł mu na drogę.

Kilka dni temu na drodze wojewódzkiej 977, w Dąbrówce Tuchowskiej, doszło do groźnego wypadku z udziałem młodego rowerzysty. Z ustaleń policji wynika, że 13-latek około godziny 15 jechał chodnikiem w stronę Tuchowa. W pewnym momencie przed jego rower wybiegł z pobliskiej posesji pies. Chłopiec próbował uniknąć zderzenia i odruchowo wykonał gwałtowny manewr kierownicą.

- Skręcił kierownicą aby w niego nie wjechać i zjechał z chodnika na drogę wojewódzką, którą w tym momencie przejeżdżał samochód ciężarowy - relacjonuje asp sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Chłopiec uderzył w burtę naczepy, odbił się od niej i upadł na betonowy chodnik. 29-letni kierowca z województwa śląskiego, który prowadził samochód ciężarowy, natychmiast się zatrzymał. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. 13-latek z urazem ręki i głowy został przewieziony do szpitala. Tam, po szczegółowych badaniach okazało się, że ma złamany jedynie palec. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia tarnowska policja.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821