Bilans nocnych łowów tarnowskiej drogówki. Dwóch piratów drogowych zatrzymanych w ciągu kilkudziesięciu minut
access_time 2021-10-22 10:22:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali na terenie miasta dwóch kierowców, którzy rozpędzili swoje samochody do prędkości ponad 100 km/h. Obaj stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi.

Kilka dni temu, w późnych godzinach nocnych, policjanci z tarnowskiej drogówki mierzyli prędkość na jednej z dwupasmówek miasta. - Ruch był bardzo znikomy, jednak dwóch kierowców zapomniało o tym, że limity prędkości w terenie zabudowanym obowiązują wszystkich w ciągu dnia, jak i w nocy - zaznacza asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Około godziny 2 nad ranem patrol namierzył kierowcę land rovera, który jechał z prędkością131 km/h. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć mundurowym, gdzie i dlaczego tak bardzo się spieszy. W konsekwencji 47-latek z Gorlic stracił prawo jazdy, "zarobił" 10 punktów karnych i mandat w wysokości 500 zł.

Kolejnego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali w tym samym miejscu kilkadziesiąt minut później. Siedzący za kierownicą opla 32-latek z powiatu gorlickiego również przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Policjanci zarekwirowali mu prawo jazdy, wlepili 400-złotowy mandat i 10 punktów karnych.

- Obaj kierowcy mogli spokojnie wrócić do swoich domów, jednak najbliższe trzy miesiące nie wsiądą za kierownicę samochodu. Zwracamy uwagę na obowiązujące limity prędkości. Apelujemy o stosowanie się do oznakowania pionowego i przypominamy o zrównaniu prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy - podkreśla policjant.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821