Pijany traktorzysta przygnieciony przez ciągnik. Mężczyzna jest w ciężkim stanie
access_time 2021-10-25 16:58:00
Ponad 1,5 alkoholu w organizmie miał 51-latek z Turzy (gm. Rzepiennik Strzyżewski), który wjechał traktorem do rowu. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 18 we wsi Turza. Z ustaleń policji wynika, że 51-latek jechał ciągnikiem rolniczym polną drogą o dużym nachyleniu. W pewnym momencie maszyna, którą prowadził, przewróciła się na bok i go przygniotła. - Jako pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili usłyszał trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Stan mężczyzny był jednak na tyle poważny, że wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala w Krakowie. - Doznał on poważnych urazów klatki piersiowej. Został operowany i aktualnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje rzecznik.

Postępowanie w związku z wypadkiem prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821