Manicure tytanowy - na czym polega?
access_time 2021-11-19 12:00:00
Ładne i zadbane paznokcie to atrybut każdej kobiety. Jeśli lubisz mieć profesjonalnie wykonany manicure, na pewno słyszałaś już o manicure tytanowym. W Polsce jest to jeszcze duża nowość, stąd nie każda z nas może wiedzieć na czym dokładnie on polega. Spieszymy z wyjaśnieniem, wierząc, że być może część z Was uzna, że to odmiana manicure właśnie dla nich.

Wytrzymały manicure tytanowy

Zacznijmy od tego, jakie mamy dziś dostępne techniki manicure. Są to żele, tipsy, hybrydy. Do tej grupy dołączył również manicure tytanowy, który mocno różni się od konkurencji. Wykonanie tego rodzaju manicure polega na zanurzeniu paznokci w specjalnym proszku z domieszką tytanu. Warto wspomnieć, że tytan jest jednym z najtrwalszych materiałów na świecie. Wykonana z jego pomocą powłoka jest niemal odporna na wszystkie uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu raz wykonany manicure może nam służyć naprawdę długo. Na tym jednak nie kończą się zalety tego rodzaju manicure.

Aby wykonać manicure tytanowy nie potrzebne są lampy UV

Jedna z ważniejszych korzyści wynikających ze stosowania manicure tytanowego polega na tym, że nie potrzeba korzystać z lamp UV do utwardzania lakieru. To właśnie wykorzystywanie światła UV potrzebnego do utwardzania się powłoki lakieru było największym zastrzeżeniem dla stosowania popularnych metod manicure. Częsty manicure i narażanie skóry na promienie UV mogło w dłuższej perspektywie czasu sprzyjać powstawaniu np. raka skóry. Oczywiście należy zaznaczyć, że lampy UV do manicure są dopuszczone do użytku pod względem bezpieczeństwa stosowania, ale wrodzona ostrożność nakazuje z pewnym dystansem podchodzić do tego, co w teorii jest bezpieczne, a w praktyce nie zostało jeszcze zbadane. Manicure tytanowy utwardza się automatycznie, na skutek bezpośredniego kontaktu z powietrzem atmosferycznym. Jego wykonanie jest zatem nie tylko bezpieczniejsze dla człowieka, ale również przyjaźniejsze dla środowiska.

Czy manicure tytanowy ma jakieś wady

Nie można rzecz jasna nie zadać pytania o to, czy manicure tytanowy ma jakieś wady. Jasne że tak – nie istnieje taki rodzaj manicure, który byłby ich pozbawiony. W przypadku odmiany tytanowej paradoksalne jest to, że to co uznaje się za jego największą zaletę, czyli duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, może również być wadą. Jak to możliwe? W przypadku kiedy zechcemy usunąć manicure ze swoich paznokci przed czasem, będzie trzeba posługiwać się frezarką. Po prostu powłoka tytanowa jest tak silna i odporna na uszkodzenia, że inne metody ich usuwania się nie sprawdzą. Korzystanie z frezarki nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim ściera ona płytkę paznokcia, prowadząc do jej osłabienia. Kolejna warstwa manicure powinna być nakładana dopiero po odbudowaniu się tej płytki. Oprócz tego nie znaleziono żadnych wad manicure tytanowego.

Ile kosztuje manicure tytanowy

Z uwagi na to, że manicure tytanowy jest nowością, jego wykonanie nie należy do najtańszych. Zapłacimy za niego od 300 do 500 złotych. Czy warto, nawet jeśli w pokryciu tego wydatku mają pomóc kredyty pozabankowe? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Umiejętnie wykonany manicure tytanowy będzie nam służyć przez wiele miesięcy, przyczyniając się do rzadszych wizyt w gabinecie kosmetycznym. Jeśli chodzi o możliwości zdobienia paznokci tą techniką, to również nie odbiegają one od tego, co zapewnić może manicure hybrydowy lub żelowy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821