Koparka uszkodziła gazociąg w Łęgu Tarnowskim. Słup ognia i ewakuacja mieszkańców
access_time 2021-11-24 06:36:00
W Łęgu Tarnowskim koparka uszkodziła rurę gazociągową, a następnie instalację elektryczną, co spowodowało zapłon ulatniającego się gazu. Konieczna była ewakuacja ludzi z okolicznych domów i sklepów.

We wtorek rano podczas wykonywania prac ziemnych przy jednej z posesji w Łęgu Tarnowskim, operator koparki uszkodził gazociąg. Na miejsce przyjechali pracownicy pogotowia gazowego z Tarnowa usunąć awarię. - Podczas naprawy ten sam operator koparki został poproszony przez pracowników gazowni o pomoc. Polegało to na większym odkopaniu uszkodzonego gazociągu. Podczas pracy łyżką koparki został uszkodzony biegnący w ziemi przewód energetyczny, który zaiskrzył, co z kolei spowodowało zapłon ulatniającego się gazu. W rejonie awarii podjęto decyzję o ewakuacji. W sumie z placówek handlowych i przedsiębiorstw tam działających ewakuowano 14 osób - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Do południa sytuacja została opanowana, a pożar ugaszony. Zniszczeniu uległy metalowo-betonowe ogrodzenie prywatnej posesji i betonowy słup energetyczny.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821