Trzech seniorów próbowało przeparkować samochód. Jeden z nich nie żyje
access_time 2021-12-01 12:39:00
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek na prywatnej posesji w Tarnowie. Podczas przeparkowywania samochodu w garażu, kierowca potrącił dwóch mężczyzn i przebił na wylot ścianę. Jeden z poszkodowanych zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 13 przy ul. M. Dąbrowskiej w Tarnowie. Ze zgłoszenia, które otrzymał dyżurny policji wynikało, że na jednej z posesji w Tarnowie samochód wyjechał z garażu, przebijając się przez frontową ścianę. Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie ratunkowe, patrol policji, a z uwagi na rozmiar zniszczeń, również inspektorów nadzoru budowlanego.

Z ustaleń policji wynika, że trzech mężczyzn w wieku od 83 do 84 lat, próbowało przeparkować w garażu SUV-a z automatyczną skrzynią biegów.

- Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce, jednak nie za kierownicą pojazdu. W pewnym momencie silnik SUV-a został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając uderzył w przeszkodę znajdującą się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i został zwolniony hamulec. Samochód ponownie wjechał do garażu, tym razem potrącając znajdujących się wewnątrz seniorów. Siedzący w szoferce mężczyzna nie zatrzymał jadącego suv-a, który z impetem uderzył we frontową ścianę garażu i ją przewrócił. Dopiero wówczas pojazd się zatrzymał - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Jeden z rannych seniorów trafił do szpitala. Niestety obrażenia 84-latka okazały się zbyt poważne; kilka godzin później lekarz stwierdził jego zgon. - Wykonane oględziny miejsca tego wypadku będą analizowane w ramach prowadzonego postępowania przez tarnowskich policjantów. Garaż został objęty zakazem użytkowania na podstawie decyzji inspektorów z Nadzoru Budowlanego w Tarnowie - dodaje rzecznik.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821