Robili remonty i sprzątali mieszkania. Znaleźli broń i amunicję
access_time 2022-01-11 22:55:00
W ostatnim czasie policjanci trzykrotnie interweniowali w Tarnowie i powiecie tarnowskim w związku z militariami znalezionymi przez mieszkańców podczas remontów i w trakcie sprzątania mieszkania po zmarłym.

W zeszły piątek 64 letni mieszkaniec gminy Wojnicz podczas prac w budynku gospodarczym znalazł ukrytą w przewodzie wentylacyjnym broń i amunicję. O znalezisku niezwłocznie powiadomił policjantów z Wojnicza. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą wstępnie ustalili, że to pistolet bocznego zapłonu Flobert Long Barrel Pistol kalibru 5,6 mm, pochodzący z przełomu XIX i XX wieku. Zabezpieczona została również amunicja w ilości 40 sztuk.

Do kolejnego interesującego odkrycia doszło w sobotę w Siedliskach (gm. Tuchów). Mieszkanka wsi podczas remontu domu znalazła pistolet samodziałowy kaliber 5,6 mm oraz 34 sztuki amunicji. - Pistolet konstrukcji metalowej z drewnianą rękojeścią został zabezpieczony do prowadzonego postępowania przez policjantów z Tuchowa - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Tego samego dnia członkowie Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji zostali wezwani do jednego z mieszkań w Tarnowie. Jak się okazało, kobieta sprzątając lokal po zmarłym, natrafiła na pistolet gazowy wraz z amunicją, hukową broń i 200 sztuk amunicji do kbks.

- Po przeprowadzonym postępowaniu zostaną podjęte decyzje co do dalszego postępowania z zabezpieczonymi przedmiotami. Mogą one trafić do muzeum lub zostaną zneutralizowane - tłumaczy rzecznik. - Pamiętajmy, aby takie znaleziska natychmiast zgłaszać policji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821