Wygrana tarnowskich szczypiornistów po nerwowej końcówce
access_time 2022-03-19 21:51:00
W sobotę w hali SP nr 23 szczypiorniści Grupy Azoty Unii II Tarnów po raz kolejny zaprezentowali się przed własną publicznością w meczu o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Tym razem rywalem tarnowian był zespół Górnika Zabrze. Zespół z Zabrza zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli, tarnowianie plasują się oczko wyżej. Obydwa zespoły mają identyczny dorobek punktowy. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali w Zabrzu drużynę Górnika 33:26.

Początek sobotniego spotkania był bardzo wyrównany, a wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w 14 minucie po bramkach Kasprzyka i Kociuby gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie (14:12), które utrzymywali do 26 minuty. W końcowym fragmencie pierwszej połowy tarnowianie po skutecznych kontratakach powiększyli prowadzenie do 4 trafień i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 17:13.

W drugiej połowie tarnowianie utrzymywali niewielkie prowadzenie. Od 40 minuty goście zaczęli odrabiać straty i systematycznie zmniejszali przewagę gospodarzy. W 51 minucie po bramce Szymona Muchy zabrzanie doprowadzili do remisu i zrobiło się bardzo nerwowo w tarnowskich szeregach. Dwie minuty przed końcem meczu na tablicy nadal widniał wynik remisowy 29:29. Minutę później „siódemkę" pewnie wykorzystał Jakub Kociuba i podopieczni Szczepana Greczyńskiego wyszli na prowadzenie. Goście również mieli swoja szansę jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Szybko celnym trafieniem popisał się Korneliusz Małek, który przypieczętował zwycięstwo Grupy Azoty Unii II Tarnów w tym spotkaniu.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – SPR Górnik Zabrze 31:29 (17:13)

Unia: Małek Korneliusz 12, Kociuba Jakub 8, Bednarz Kacper 4, Kasprzyk Klaudiusz 3, Mucha Michał 1, Kula Sebastian 1, Zając Kacper 1, Mądel Łukasz 1, Hoim Mateusz , Tuman Kacper , Tarczoń Igor , Starzyk Dominik, Drajewicz Olaf, Pogonowski Jakub, Bień Kacper.