Pijany 52-latek staranował autem ogrodzenie
access_time 2022-03-22 16:55:00
Fatalnie zakończyła się jazda pod wpływem alkoholu dla 52-letniego kierowcy renaulta. W Łęgu Tarnowskim (gm. Żabno) mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wylądował na ogrodzeniu jednej z posesji. Z urazem nogi trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej 973 w Łęgu Tarnowskim. Z ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego renault na jednym z zakrętów nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie domu jednorodzinnego, niszcząc betonowy murek i metalowe przęsła na wysokości ponad 12 metrów. - Gdy na miejscu pojawili się policjanci, rannemu mężczyźnie była już udzielana pomoc przez załogę pogotowia ratunkowego. Wstępne badanie trzeźwości poszkodowanego kierowcy urządzeniem AlkoQuant wskazało na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak określenie wielkości tego stężenia będzie możliwe dopiero po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych, gdzie została przekazana pobrana krew. Mężczyzna z urazem nogi, pod opieką ratowników medycznych, trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny, a jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. - Wszczęte zostało postępowanie w związku ze zdarzeniem drogowym, prowadzeniem pojazdu po alkoholu oraz zniszczeniem mienia - przekazał rzecznik.

Dodajmy, że w minionym tygodniu tarnowscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców, odnotowali 2 wypadki drogowe i 41 kolizji drogowych. 5 kierowców straciło prawa jazdy, z czego 3 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821