Śmiertelny wypadek na DK94 w Ładnej. Jedna osoba nie żyje
access_time 2022-05-11 08:41:00
Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek po południu na drodze krajowej numer 94 w miejscowości Ładna (gm. Skrzyszów). Kierująca citroenem 37-latka, mimo reanimacji, zmarła.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 15. na drodze krajowej 94 w miejscowości Ładna, w rejonie skrzyżowania na Skrzyszow i Wolę Rzędzińską.

- Wstępnie ustalono, że 52-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc w kierunku Dębicy najechał na samochód osobowy bmw, którego kierowca zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo do posesji. W wyniku tego kierowca samochodu ciężarowego stracił kontrolę nad prowadzonym pojazdem, który ominął bmw i zjechał na lewy pas ruchu uderzając w lewe przednie drzwi prawidłowo jadącego citroena. Citroen został wypchnięty na chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, natomiast ciężarówka wbiła się w przydrożny rów melioracyjny. Kierowca bmw pozostał na swoim pasie ruchu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowcom ciężarówki i bmw nic się nie stało, ciężko ranna została natomiast kierująca citroenem 37-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Kobieta, pomimo reanimacji, zmarła.

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały do godziny 20. Zarówno kierowca ciężarówki, jaki i bmw byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821