Miecz Spycimira zdobyty już po raz dziewiąty
access_time 2022-05-22 23:07:00
W niedzielne przedpołudnie amatorzy biegania rywalizowali na Górze św. Marcina w Tarnowie o symboliczne trofeum – Miecz Spycimira. Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dziewiąty zorganizowało bieg na ruiny Zamku Tarnowskich.

Inspiracją do zorganizowania biegu była postać Pierwszego Obywatela Tarnowa – Spycymira Herbu Leliwa, założyciela miasta i jednego z najwybitniejszych Polaków średniowiecznego okresu historii Polski.

Biegacze mieli do pokonania dystans o długości 8 km w konwencji terenowego biegu górskiego. Trasa zawodów wiodła z Parku Biegowego „Marcinka” na ruiny zamku na Górze św. Marcina, zbudowanego w latach 1328-1331 właśnie przez Spycimira. Wśród mężczyzn najszybszy był Adam Rębilas (Nowy Wiśnicz), który ukończył bieg z czasem 00:29:07.28, z kolei wśród kobiet triumfowała Klaudia Szmigiel (Woźniak Running Team) - 00:36:33.83.

Zwycięzcy w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn otrzymali oryginalnej wielkości miecze Spycymira, natomiast wszyscy startujący dostali okolicznościowe dyplomy i medale.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz posłanka na Sejm RP, Urszula Augustyn. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821