Medale i rekordy życiowe pływaków UKS Peyomi
access_time 2022-06-09 06:28:00
Zawodnicy UKS Peyomi wystartowali w dwudniowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu dzieci i młodzików. Niezwykle mocno obsadzona impreza, na starcie której stanęło ponad czterystu pływaków reprezentujących aż 26 klubów była okazją do zweryfikowania postępów, jakie w ostatnich tygodniach poczynili podopieczni trenerów Sylwii i Szymona Szwieców. Był to zarazem przedostatni w tym sezonie start zawodników Peyomi.

- Do Oświęcimia pojechaliśmy zbierać doświadczenia związane, po pierwsze, ze startem w zawodach dwudniowych, a po drugie z rywalizacją z najlepszymi pływakami w województwie. To niezwykle cenne i z pewnością zaprocentuje w przyszłości - mówią zgodnie trenerzy. - Jeśli każdy z zawodników poprawia w trakcie zawodów przynajmniej jeden, a niektórzy kilka rekordów życiowych to trudno nie być zadowolonym - dodaje Szymon Szwiec.

Największe powody do radości miała Laura Czuchra, która zdobyła brązowy medal na 50m stylem klasycznym w kat. 10-latek oraz Kacper Cholewa, który z Oświęcimia wrócił ze „srebrem” wywalczonym na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 5. miejscem w klasyfikacji ogólnej 11-latków.

- Laura i Kacper zasłużyli na oklaski, ale brawa należą się nie tylko medalistom, a całej drużynie. Te dzieciaki bardzo ciężko pracują na każdym treningu, na zawodach dają z siebie wszystko i to jest dla mnie najcenniejsze – mówi Szymon Szwiec.

- Warto podkreślić także wychowawczy aspekt ostatniego weekendu. Wspólny wyjazd, nocowanie, wzajemne wsparcie i integracja stanowią wartości, które zaprocentują nie tylko na pływalni, ale także w życiu „pozasportowym”. To niezwykle istotne i stanowi jeden z fundamentów pracy z dziećmi w naszym klubie - dodaje Sylwia Szwiec.

Drużynę UKS Peyomi w Oświęcimiu reprezentowali: Laura Czuchra, Maja Grajdura,  Nina Giebał, Liliana Książczyk, Kacper Cholewa, Tobiasz Kopa i Samuel Stawarz.

Pełne wyniki - https://swimart.pl/zawody/mistrzostwa-wojewodztwa-malopolskiego-w-plywaniu-dzieci-i-mlodzikow/

Kolejny i ostatni zarazem start zawodników UKS Peyomi w tym sezonie już 26 czerwca w Brzesku podczas I Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR – BOSiR Team pod Patronatem Burmistrza Miasta Brzesko Tomasza Latochy.

pk / fot. UKS Peyomi

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821