Wielki sukces sióstr Kałuckich. Tarnowianki na podium Akademickich Mistrzostw Świata we wspinaczce
access_time 2022-06-15 21:20:00
Aleksandra i Natalia Kałuckie, studentki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i zawodniczki AZS ANS odniosły wielki sukces w rozgrywanych w austriackim Innsbrucku Akademickich Mistrzostwach Świata we wspinaczce. Aleksandra zdobyła złoty medal, a jej siostra Natalia - aktualna Mistrzyni Świata Seniorek - brąz w konkurencji na czas.

- Przed startami były pewne problemy z systemem pomiaru czasu. Było dużo falstartów, pojawiały się nerwy, ale później ułożyło się po naszej myśli - relacjonuje na stronie Pasja AZS Tomasz Mazur, szkoleniowiec reprezentacji Polski na AMŚ.

- Przede wszystkim chciałam się skupić na braku falstartu, zajęciu dobrej pozycji, żeby pewnie pobiec. Wiedziałam, że w takich warunkach muszę dać z siebie niemal wszystko, żeby nie popełnić błędu ze zbyt szybkim startem. Ze spokojną głową mogę więc podejść do czwartkowego startu w boulderingu - opowiada Aleksandra.

Bliźniaczki „rozdzieliła” Włoszka Giulia Randi, która zdobyła srebro. W finale wspinaczki na czas startował też Bartłomiej Podlewski ze Sportivy Tarnów. Student Politechniki Krakowskiej zaliczył jednak w kwalifikacjach falstart i odpadł z dalszej rywalizacji.

ac / fot. archiwum AZS

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821