Groźny incydent na ul. Spokojnej w Tarnowie. Kierowca skutera podczas jazdy doznał wstrząsu po użądleniu przez owada
access_time 2022-06-23 11:11:00
Pilnej pomocy medycznej wymagał 49-letni kierowca skutera, który po użądleniu przez owada doznał wstrząsu anafilaktycznego. Mężczyzna zasłabł, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na chodnik.

Do groźnej sytuacji doszło w niedzielę przed godziną 18. Policjanci tarnowskiej drogówki zostali skierowani do zdarzenia drogowego na ul. Spokojnej. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący skuterem, jadąc ulicą Spokojną w kierunku ul. Klikowskiej nagle, bez wyraźnej przyczyny przewrócił się na chodnik. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, której załoga udzieliła mężczyźnie pomocy. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został użądlony przez osę, na której jad jest uczulony. To wywołało wstrząs anafilaktyczny.

- Szczęście w nieszczęściu, że mężczyzna przewrócił się na chodnik, a nie na jezdnię i nie doszło do tragedii. W chwili poruszania się pojazdem 49-latek był trzeźwy. Z uwagi na stan zagrażający życiu został zabrany przez ratowników. Policjanci nie stosowali żadnej represji w związku z tym zdarzeniem z uwagi na jego charakter losowy - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Przypomnijmy, że wstrząs anafilaktyczny jest stanem, który zagraża życiu. Najczęściej objawia się obrzękiem górnych dróg oddechowych, znacznym obniżeniem poziomu ciśnienia tętniczego krwi i zmianami skórnymi. Może wystąpić nie tylko po użądleniu przez owady, ale też np. po spożyciu niektórych produktów (m.in. orzeszków ziemnych), przyjęciu pewnych leków lub szczepionki. Jego objawy pojawiają się nagle i bardzo szybko się nasilają, dlatego w takiej sytuacji niezwykle ważne jest natychmiastowe wezwanie pomocy (112 lub 999).

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821