Zaginął 82-latek z Pałuszyc. Akcja poszukiwawcza na Dunajcu i Wiśle
access_time 2022-06-24 13:33:00
Trwają poszukiwania zaginionego 82-letniego Waldemara Walaska z miejscowości Pałuszyce (gm. Wietrzychowice). Kontakt z mężczyzną urwał się 21 maja. Wczoraj (23 czerwca) do pomocy zaangażowani zostali policyjni wodniacy ze Specjalistycznego Wodnego Komisariatu Policji z Krakowa.

Od kilku tygodni trwają intensywne poszukiwania zaginionego 82-letniego Waldemara Walska, mieszkańca Pałuszyc - miejscowości leżącej u zbiegu rzek Dunajca i Wisły. Mężczyzna nocą 21 maja opuścił miejsce zamieszkania i oddalił się w nieznanym kierunku. Od tamtej pory nie wrócił i nie skontaktował się z rodziną.

- Jedną z wersji, jaką przyjmują policjanci jest nieszczęśliwy wypadek nad wodą. W związku z tym, wczoraj policyjni wodniacy z Wodnego Komisariatu Policji w Krakowie przy użyciu łodzi motorowej, z wody pomagali policjantom wydziału kryminalnego tarnowskiej komendy w przeszukiwaniu brzegów koryta rzeki Wisła oraz Dunajec. Wczorajsze działania nie przyniosły jednak żadnych skutków. W dalszym ciągu policjanci nie posiadają informacji o aktualnym miejscu pobyty zaginionego 82-letniego Waldemara Walasek - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mężczyzna ma około 172 cm wzrostu, oczy piwne, włosy krótkie i siwe, nos prosty, duże uszy; jest szczupłej budowy ciała. W dniu zaginięcia ubrany był w długie, materiałowe spodnie koloru brązowego, niebieską koszulę z kołnierzem i ciemną bluzę. Poruszał się przy pomocy kuli ortopedycznych.

Ktokolwiek widział zaginionego lub zna miejsce jego pobytu, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tarnowie pod nr tel. 47 831 1222, najbliższą jednostką policji lub pod numerem alarmowym 112.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821