W Lubince robotnicy odkopali pocisk artyleryjski
access_time 2022-06-27 12:31:00
Podczas prac przy budowlanych w Lubince (gm. Pleśna), robotnicy wykopali pochodzący z czasów wojennych pocisk artyleryjski kalibru 150 milimetrów. Policja apeluje o rozsądek w postępowaniu niewybuchami.

Informacja o odkopaniu na prywatnym terenie przedmiotu przypominającego pocisk wpłynęła do dyżurnego tarnowskiej policji w piątek po godzinie 13. - We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski kalibru 150 milimetrów został odnaleziony podczas równania terenu pod budowę domu. Nie było konieczności ewakuacji z uwagi na znaczą odległość od najbliższych zabudowań - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W sobotę przed południem saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa wywieźli niewybuch na poligon, gdzie został zneutralizowany.

Policja przypomina, że tego typu znaleziska, pomimo upływu lat, wciąż mogą być bardzo niebezpieczne i w przypadku ich odnalezienia, należy zachować szczególną ostrożność. Niewybuchów i niewypałów nie można odkopywać, przenosić ani dotykać. - Do naszego obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce i powiadomić policję, która zajmie się wszystkim - przypomina rzecznik.

ac / fot. KMP w Tarnowie
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821