Kradł na terenie kilku województw, wpadł w Tarnowie
access_time 2022-06-28 23:03:00
W ręce tarnowskich policjantów wpadł 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który kradł kosmetyki i artykuły spożywcze ze sklepów w m.in. Tarnowie, Mielcu, Dębicy, Żorach i Krakowie. Łupem sprawcy padł towar o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Do zatrzymania 34-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego doszło na początku czerwca. Mężczyzna dokonał kilku kradzieży w tarnowskich drogeriach. - Podczas przesłuchania tarnowscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie w sumie 15 zarzutów kradzieży artykułów spożywczych oraz kosmetyków począwszy od różnego rodzaju perfum, dezodorantów, kremów skończywszy na maszynkach, piankach i żelach do golenia wartości ponad 50 tysięcy złotych. Dodatkowo udowodniono mężczyźnie włamanie do punktu skupu złomu metali kolorowych i kradzieży złomu miedzi na kwotę 2 tysięcy złotych - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. 

Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek uprawiał swój przestępczy proceder na terenie województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego, w okresie od kwietnia do końca maja tego roku.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za kradzieże i włamanie w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821