Triathlonowe zmagania w Radłowie
access_time 2022-07-10 00:16:00
W sobotę w Radłowie rozpoczęła się siódma edycja dwudniowych zawodów triathlonowych Grupa Azoty Triathlon Radłów 2022. W pierwszym dniu ponad 120 zawodników rywalizowało w sprincie i sztafetach.

Uczestnicy mieli do przepłynięcia 750 metrów, potem 20 kilometrów jazdy rowerem, a na koniec 5 kilometrów biegu. Najlepszym wśród sprinterów okazał się Michał Małek z Tarnowa (Bontcycling.pl), drugie miejsce zajął Tomasz Dudziak z Krakowa (Polar Team), a na trzecim stopniu podium stanął Maciej Pogonowski z Niepołomic (Evolution Triathlon). Najszybszą kobietą była Anna Twardowska (GB Sport Rzeszów), drugie miejsce zajęła Joanna Sikora z Krakowa, a trzecie Ewelina Rybczyńska (Brzyski Tri Team), również z Krakowa.

Wśród sztafet zwyciężyła drużyna Triathlon Team Bochnia, drugie miejsce przypadło w udziale Proswim, a trzecie zajęła sztafeta Pływak&Global.

W niedzielę o godzinie 11 rozpoczną się zawody indywidualne i sztafetowe na dystansie 1/4 Ironman (950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,5 km biegu). W związku z wydarzeniem, droga wojewódzka nr 975 będzie zamknięta w godzinach od 11 do 14.