Nastolatek wjechał rowerem na przejście dla pieszych - prosto pod samochód
access_time 2022-07-19 09:15:00
Do niebezpiecznego wypadku z udziałem nastoletniego rowerzysty doszło w Nowodworzu. Chłopiec wjechał na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Trafił do szpitala.

W poniedziałek około godziny 11 na drodze wojewódzkiej 977 w Nowodworzu doszło do potrącenia 16-letniego rowerzysty. - Z relacji świadków oraz uczestników wynika, że kierujący rowerem nieletni, wjechał na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, którym kierował 77-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został potrącony, w wyniku czego doznał urazu kolana oraz kostki. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przetransportowała go do tarnowskiego szpitala - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Droga wojewódzka na wysokości zjazdu w kierunku Świebodzina przez ponad godzinę była całkowicie zablokowana. Samochody osobowe kierowane były na objazdy, a ciężarówki utknęły w korkach.

To już kolejny wypadek z udziałem nieletnich na przejściu dla pieszych w ostatnim czasie w regionie. Policja apeluje o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821