Zaprószenie ognia od niedopałka papierosa najprawdopodobniej przyczyną tragicznego pożaru w Łoponiu
access_time 2022-08-01 10:00:00
Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru drewnianego domu, do którego doszło w piątek w nocy w Łoponiu (gm. Wojnicz). Z ustaleń biegłych wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, najprawdopodobniej od niedopałka papierosa.

Zgłoszenie o płonącym domu mieszkalnym w miejscowości Łopoń, służby otrzymały około godziny 22. Gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek w całości objęty był ogniem. Dom zamieszkiwało dwóch braci. Jeden zdążył się ewakuować, drugiego wynieśli z pożogi strażacy. Niestety pomimo podjętej reanimacji 61-letni mężczyzna zmarł. - Po oględzinach z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa ustalono, że najprawdopodobniej doszło tam do zaprószenia ognia od niedopałka papierosa lub innego zewnętrznego źródła ognia - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Prawdopodobną przyczyną zgonu 61-latka było zatrucie tlenkiem węgla. To jednak wykaże przeprowadzona sekcja zwłok.

Akcja gaśnicza zakończyła się po północy. Brało w niej udział osiem zastępów straży pożarnej z PSP w Tarnowie i Brzesku oraz okolicznych OSP. Na miejscu były też dwa zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne i gazowe.

ac / fot. OSP Wojnicz

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821