Jakie są najlepsze blaty do kuchni
access_time 2022-09-05 14:34:00
Jednym z najważniejszych elementów w każdej kuchni jest blat roboczy. Służy on do przygotowywania posiłków, odkładania naczyń, zakupów oraz wykonywania dziesiątek innych czynności, nie zawsze związanych z gotowaniem.

W mniejszych domach i mieszkaniach blat może być prowizorycznym stołem warsztatowym, na którym każdy majsterkowicz stosunkowo bezpiecznie, wykona wszystkie czynności. Aby jednak blat kuchenny podołał temu wymagającemu użytkowaniu, musi być odpowiednio wysokiej jakości i trwałości. Na rynku dostępne są kuchenne blaty robocze z wielu surowców. Część z nich wykonana jest z drewna klejonego, inne z płyt MDF, których trzonem jest płyta wiórowa, a jeszcze inne to blaty kamienne, np. z firmy https://www.granmal.eu/blaty-kuchenne. W tym artykule zajmiemy się właśnie tymi ostatnimi.

 

Czy blaty kuchenne z kamienia są lepsze od drewna klejonego?

Wbrew pozorom nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z tych materiałów ma swoich zwolenników, ale każdy z nich jest także materiałem naturalnym i ekologicznym, bardzo dobrze wpisującym się w wystrój kuchni rustykalnej, klasycznej i nowoczesnej. Na korzyść blatów kamiennych z pewnością przemawia ich wytrzymałość, odporność na działanie wilgoci i brak potrzeby konserwacji. Kamień nie chłonie wody jak drewno, dlatego nie trzeba go impregnować. Blaty z drewna tymczasem wymagają regularnego olejowania, niezbędnego, by utrzymać ich wysoką estetykę i trwałość. Nietrafiony jest również argument, jakoby blaty kamienne były dostępne w małym wyborze kolorów. Oglądając różnego rodzaju oferty, np. te na stronie https://www.granmal.eu/, bez trudu sprawdzimy, że występują one w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, obejmującej odcienie szarości, kolory piaskowe, brązowe, grafitowe i wiele innych. Jeżeli chcemy uzyskać w swojej kuchni efekt glamour, to właśnie kamienne blaty kuchenne są najlepszym wyborem. Oczywiście nie można przemilczeć jakże ważnego argumentu, którym jest cena. Blaty kuchenne z kamienia niestety nie należą do tanich, jednak rekompensują nam to wysoką jakością i żywotnością. Tańszą alternatywą jest dla nich płyta laminowana, z której powstają najtańsze na rynku blaty. Jednak poza przystępną ceną, jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Jakich akcesoriów wymaga blat kuchenny?

Dla uzyskania pełni efektu, w kuchni potrzebne także są listwy przyblatowe, stanowiące estetyczne połączenie blatu ze ścianą. Stanowią one również jeden z lepszych sposobów zamaskowania niedoskonałości na ścianie — krzywizn lub innych nierówności, będąc alternatywą dla uszczelnienia silikonem.

 
Opracowanie graficzne obrazu Dekoran.pl.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821