Podróże małe i duże
access_time 2022-09-29 12:40:00
Na świecie jest kilka krajów, które mają powierzchnię położoną w kilku strefach klimatycznych. Niektóre kraje dzięki temu mają takie walory jak: góry do trekkingu i jazdy na nartach, plaże na zachody słońca nad morzem, pustynię do obserwowania krajobrazu księżycowego, czy góry lodowe.

Ludzie najczęściej podróżują do innych krajów, aby doświadczyć różnych kultur i różnych środowisk, można powiedzieć, że zmieniają scenerię, aby doświadczyć czegoś nowego niespotykanego we własnym miejscu zamieszkania. Pogoda także wpływa na doświadczenia z naszych podróży.
 

Na Zachód od Polski

USA będąc domem dla Hawajów, Alaski, Wielkiego Kanionu, Kalifornii i Everglades, mają w sumie trzy strefy klimatyczne w swoich granicach. Chociaż odległość między nimi sprawia, że poczuć się można jak w trzech różnych krajach. Pogoda jest tak zróżnicowana i nie ważne, czy masz ochotę na wędrówkę przez górski las, surfowanie po Pacyfiku lub przetańczenie nocy w wielkiej metropolii -wszystko jest w zasięgu granic tego państwa. Tropikalne burze i huragany są częstymi gośćmi tego małego wyspiarskiego państwa, dlatego Haiti zasługuje na miejsce na liście ekstremalnych klimatów. Radar pogodowy jest pierwszą rzeczą, jaką sprawdzają turyści, a pomimo tego Haiti nie jest pomijane przy wyborze następnej przygody podróżniczej.


Na Wschód od Polski

Rosja to absolutnie ogromny kraj, mający zarówno regiony arktyczne, umiarkowane, jak i subtropikalne. W mieście Oymyakon temperatury spadają do poniżej 55 ° C w zimie, co czyni to miasto najzimniejszym zamieszkanym miejscem na ziemi. Klimat Rosji jest zarówno zróżnicowany, jak i ekstremalny i chociaż dostanie się z jednej strefy klimatycznej do drugiej zajmuje trochę czasu, to bilet do Rosji da ci dostęp do mroźnych gór polarnych i kuszących subtropikalnych doświadczeń przy plażach Morza Czarnego. Z kolei Australia cieszy się zróżnicowanym klimatem, który zmienia się z północy na południe. 

Oprócz ogromnej  różnorodności biologicznej kraju, gdzie rzekomo wszystko próbuje cię zabić, Australia z pewnością zapewni prawie każdy rodzaj klimatu. Kraj obejmuje trzy z pięciu głównych stref klimatycznych. Na północy klimat tropikalny powoduje tropikalne cyklony i deszcze monsunowe, podczas gdy centralna część Queensland charakteryzuje się łagodniejszym klimatem subtropikalnym. Najdalej na południe wyspa Tasmania w Australii ma umiarkowany klimat.

Indie są gospodarzem nie mniej niż sześciu podtypów klimatycznych, od suchej pustyni na zachodzie, po alpejską tundrę na północy. Nie obejmuje jednak ani strefy umiarkowanej, ani arktycznej, ale ma sub klimatyczny region tundry alpejskiej - ze względu na wysokość Himalajów na północnym wschodzie. Jako jedyny kraj na świecie, który gości zarówno lwy, jak i tygrysy, klimat Indii jest naprawdę wyjątkowy, mimo że obejmuje mniej głównych stref klimatycznych niż wcześniej wspomniane państwa. To dom dla subtropikalnych pustyń, słonych jezior i tropikalnych wysp, a wycieczka do Indii pozwoli odkryć kilka sub klimatów w zależności od tego, czy spędzasz czas w górach, przy plaży lub na wyżynach.


Czas na podróż?

Chcesz wiedzieć jak się dostać do dowolnego z tych państw? Znalezienie biura podróży ułatwi ci http://mapia.pl katalog polskich firm. Jeśli masz już swoje ulubione biuro, znajdziesz je tam razem z innymi operatorami. Taki cel podróży wymagają większego przygotowania choćby nawet wymiany waluty na miejscową. Można korzystać z lokalnych kantorów, ale ten sposób coraz bardziej odchodzi do przeszłości, teraz w dobie elektroniki coraz więcej osób korzysta z kantorów internetowych jak np. https://pl.exrates.pro.

fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821