Tarnowscy śledczy badają sprawę ludzkiego szkieletu znalezionego w zaroślach w Zbylitowskiej Górze
access_time 2022-10-12 13:33:00
Tarnowscy śledczy próbują rozwikłać zagadkę szkieletu znalezionego kilka dni temu w Zbylitowskiej Górze. Z oględzin wynika, że ludzkie szczątki należą do mężczyzny. Na razie nie wiadomo kim był denat, ani jak zginął.

Tarnowska policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia, do kogo należy szkielet znaleziony w zagajniku w Zbylitowskiej Górze. Na ludzkie szczątki natknął się w niedzielę po południu jeden z mieszkańców miejscowości, spacerując w pobliżu swojej posesji.

Nie wiadomo, jak długo szkielet spoczywał pod ściółką, ani co było przyczyną śmierci denata. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że należy on do mężczyzny. - To szczątki mężczyzny, ubranego w jeansy i koszulę. Szkielet został zabezpieczony celem dalszych badań w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie, które pomogą ustalić przyczynę zgonu i tożsamość mężczyzny - mówi Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Śledczy przypuszczają, że zmarły mógł być bezdomnym, który według mieszkańców kilka lat temu koczował w tym rejonie tuż po opuszczeniu zakładu karnego w Tarnowie. Nie wykluczają też jednak innych hipotez. Do sprawy będziemy wracać.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821