35-latek odkręcił gaz, bo chciał popełnić samobójstwo. Tragedii zapobiegli policjanci
access_time 2022-11-28 13:42:00
35-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego odkręcił zawór butli gazowej, próbując w ten sposób popełnić samobójstwo. Szczucińskie służby zareagowały szybko, dzięki czemu udało się uniknąć tragedii.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny dąbrowskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że 35-letni mężczyzna najprawdopodobniej zamierza popełnić samobójstwo.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że 35-latek telefonicznie przekazał jej informację, która świadczyła o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Mundurowi z Komisariatu Policji w Szczucinie od razu pojechali pod adres, gdzie mężczyzna mógł przebywać, lecz nikogo nie zastali. Poczynione przez policjantów ustalenia doprowadziły ich do posesji na terenie gminy Szczucin, gdzie jak się okazało, przebywał 35-latek - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Funkcjonariusze znaleźli desperata w budynku gospodarczym. Drzwi były zamknięte, jednak po tym jak mundurowi zapukali w okno, 35-latek dobrowolnie je otworzył. Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami skarżył się na ból głowy i brzucha, miał też wyraźny problem z oddychaniem i utrzymaniem równowagi, z kolei z wewnątrz dobiegał charakterystyczny dźwięk ulatniającego się gazu. Po wejściu do pomieszczenia policjanci wyczuli duże stężenie gazu, natomiast pod stołem znaleźli butlę z odkręconym zaworem.

- Błyskawicznie zabrali 35-latka na zewnątrz w miejsce bezpieczne, zakręcili zawór w butli i przewietrzyli pomieszczenie. Stróże prawa monitorowali funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu na miejsce załogi pogotowia ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala - dodaje rzecznik.

Policja przypomina, aby nie wstydzić się prosić o pomoc w sytuacjach kryzysowych. Warto skorzystać z porad psychologów i psychiatrów dyżurujących m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. Można też skorzystać z ogólnopolskiego całodobowego i bezpłatnego telefonu zaufania 116 111 lub z "Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226. Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdują się na stronie: www.pokonackryzys.pl. W sytuacji zagrożenia życia należy dzwonić na numer alarmowy 112.

ac / fot. OSP Szczucin

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821