Dwoje dzieci potrąconych na przejściu dla pieszych - jeden kierowca się zatrzymał, drugi nie. Policja szuka świadków
access_time 2022-11-30 10:00:00
Tarnowska policja poszukuje świadków potrącenia dwójki dzieci na przejściu dla pieszych przy ul. Błonie w Tarnowie.

W środę 16 listopada około godziny 17.20 na ulicy Błonie w Tarnowie doszło do groźnego wypadku. Z policyjnych ustaleń wynika, że przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziło dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat. Jeden z kierowców zatrzymał się przed pasami, by je przepuścić, natomiast drugi, który jechał lewym pasem w kierunku zachodnim, nie zatrzymał się i potrącił dzieci.

- Z relacji dzieci wynika, że kierowca zatrzymał się, zaproponował pomoc, a następnie pozostawił je same i odjechał w kierunku ulicy Spokojnej. Po wizycie w szpitalu okazało się, że 13-latka ma uraz ręki - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowca jechał samochodem osobowym w ciemnym kolorze. Osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające jakiekolwiek informacje na temat jego przebiegu, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod numerem tel. 47 831 1348, dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem alarmowym 47 831 12 22. Można też wysłać informację na adres e-mail: mienie.kmp@tarnow.policja.gov.pl, lub rzecznik@tarnow.policja.gov.pl.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821