Sceny jak z filmu. Atak maczetą i strzały w centrum Tarnowa
access_time 2022-12-01 09:09:00
Tarnowscy policjanci postrzelili agresywnego 20-latka, który zaatakował ich maczetą podczas interwencji na Placu Łaziennym. Okoliczności sprawy wyjaśnia grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratury.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 22 w Tarnowie. Policja otrzymała zgłoszenie, że na ul. Targowej agresywny młody mężczyzna wymachując maczetą zaczepia przechodniów. Na miejsce przyjechał patrol policji. - Funkcjonariusze podjęli interwencję kilkaset metrów dalej, na Placu Łaziennym. Mężczyzna wyciągnął maczetę i próbował uderzyć jednego z policjantów. Nie reagował na polecenia, więc policjanci najpierw oddali strzały z tasera, a kiedy to nie pomogło, z broni palnej - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji,

Mężczyzna z raną postrzałową biodra trafił do szpitala, prosto na stół operacyjny. Jak informuje policja, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Żadnemu z interweniujących policjantów nic się nie stało.

20-latek to mieszkaniec Tarnowa, nie ma stałego adresu zameldowania, jest dobrze znany policji i był już wcześniej notowany. W szpitalu pobrano od niego krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Najprawdopodobniej wkrótce usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821