Finał Akademii Piłki Ręcznej - Tarnów 2022
access_time 2022-12-03 23:00:00
W sobotę 03 grudnia w Arenie Jaskółka Tarnów odbył się Finał Akademii Piłki Ręcznej - Tarnów 2022. W turnieju dziewcząt i chłopców klas VI i mł. szkół podstawowych pod okiem trenerów Pałacu Młodzieży w Tarnowie wzięło udział około 200 uczestników. Współorganizatorami turnieju była drużyna Superligi mężczyzn - Grupa Azoty Unia Tarnów, której zawodnicy Korneliusz Małek, Konrad Wątroba, Kacper Słupski i Jakub Sikora uczestniczyli w rozgrzewkach do turnieju oraz bacznie obserwowali swoich następców.

Zawody sędziowane przez starsze koleżanki i kolegów przyuczających się do roli sędziego miały towarzyski charakter i przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, ale jednocześnie pokazały już duże umiejętności uczestników turnieju w tej bardzo popularnej dyscyplinie w naszym mieście, osiągającej znaczące sukcesy na arenach ogólnopolskich we wszystkich kategoriach wiekowych. Dużym przeżyciem dla uczestników był fakt rozgrywania meczów w nowoczesnej hali Arena Jaskółka Tarnów w obecności rodziców, rodzeństwa i znajomych. Wszyscy biorący udział otrzymali okolicznościowe koszulki, a także kalendarze sekcji piłki ręcznej dziewcząt i chłopców MKS Pałac Młodzieży Tarnów na rok 2023. Gościem turnieju był prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który dokonał otwarcia turnieju. Panowie Marek Baran - dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UMT wspólnie z dyrektorem Pałacu Młodzieży w Tarnowie Jerzym Kosibą i Arkadiuszem Marszałkiem Dyrektorem Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wręczyli nagrody wyróżnionym przez trenerów.

Organizatorami turnieju, który był współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa  byli: MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Pałac Młodzieży Tarnów, Grupa Azoty Unia Tarnów,  Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Fundatorem nagród była Grupa Azoty Tarnów.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Dziewczęta:

Zuzanna Rodinger, Julia Szczęch, Milena Tryba, Zuzanna Ochońska, Julia Żurek, Julia Kruk, Julia Czuban, Weronika Nowa, Maja Tryba, Aleksandra Bieceń, Antonia Gawłowicz, Karolina Wojtanowska, Hanna Maj, Oliwia Wielgus, Lena Zych.

Chłopcy:

Gabriel Małecki, Kacper Bartosik, Jan Lubiński, Bartosz Boruch, Kryspin Mleczko, Franek Ogonowki, Daniel Piekielniak, Adrian Szymczakiewicz, Michał Piórko, Sebastian Damian, Igor Skalski, Krystian Siedlik, Oliwier Siedlik, Oliwier Żydowski, Igor Łoś.

Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821