Groźny wypadek na DK 75 w Brniu. Jeden z kierowców ciężko ranny
access_time 2023-01-20 10:44:00
Do poważnego wypadku doszło w piątek rano na Drodze Krajowej nr 73 w Brniu. Zderzyły się tam dwa samochody - bus i ciężarowy. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin.

Do wypadku doszło w piątek 20 stycznia po godz. 8 rano na Drodze Krajowej 73 w miejscowości Breń. Jak ustaliła policja, kierowca busa zmierzający w stronę Dąbrowy Tarnowskiej w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na lewą stronę jezdni, doprowadzając do zderzenia z ciężarówką, której kierowcą był obywatel Rumunii. Oba pojazdy wypadły z drogi, lądując w rowach melioracyjnych. Kierowca busa, około 40 letni mężczyzna był zakleszczony w rozbitym samochodzie. Po uwolnieniu przez strażaków, nieprzytomny został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Kierującemu ciężarówką nic poważnego się nie stało.

Trasa w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad dwie godziny, policja kierowała samochody na objazd drogami lokalnymi. Później wprowadzono ruch wahadłowy prawym pasem w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej.

- Postępowanie będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zebrany materiał dowodowy pozwoli określić wszystkie okoliczności tego wypadku - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

ac / fot. Capuccino112.eu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821