Remontowali kamienicę w centrum Tarnowa, znaleźli pistolet maszynowy
access_time 2023-03-17 10:22:00
Pracownicy budowlani podczas remontu kamienicy w centrum Tarnowa znaleźli pistolet maszynowy MP40 z czasów II wojny światowej. Niemiecka broń była ukryta na belkach nośnych dachu.

Pracownicy firmy remontowej podczas rozbierania konstrukcji drewnianej dachu kamienicy w centrum Tarnowa, znaleźli na jednej z krokwi zawinięty w papier karabin, magazynek i naboje. Kierownik ekipy o znalezisku powiadomił tarnowską policję.

- Dyżurny skierował pod wskazany adres policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej, celem rozpoznanie nietypowego znaleziska. Policjanci zidentyfikowali je jako pistolet maszynowy MP40 wyprodukowany w 1941 roku, najprawdopodobniej produkcji niemieckiej. Obok pistoletu maszynowego znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm do niego - powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Historyczna broń została zabezpieczona do postępowania, które prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Po jego zakończeniu pistolet zostanie przekazany do muzeum lub zniszczony.

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem, znalazca broni palnej (niezależnie od jej wieku lub stanu zachowania), musi zgłosić ten fakt policji. Jeśli tego nie zrobi, naraża się na odpowiedzialność karną z art. 263 § 2 Kodeksu karnego, czyli nielegalnego posiadania broni i amunicji.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821